Serie A: Mecz Sassuolo - Inter Mediolan przerwał spadochroniarz

Lądowanie spadochroniarza przerwało wyjazdowy mecz Interu Mediolan z Sassuolo. Incydent nie zdekoncentrował gości, którzy wygrali 4:3 i w tabeli depczą po piętach Juventusowi.

Aktualizacja: 20.10.2019 23:54 Publikacja: 20.10.2019 23:24

Spadochroniarz został szybko wyprowadzony poza boisko

W meczu 8. kolejki włoskiej Serie A Sassuolo podejmowało Inter Mediolan. W 43. minucie na stadionie doszło do niecodziennego wydarzenia. Tuż po tym, jak sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych, na środku boiska wylądował spadochroniarz. Do mężczyzny szybko podbiegli członkowie służb porządkowych, którzy wyprowadzili intruza poza murawę. Spadochroniarz nie stawiał oporu. Motywy jego postępowania nie są znane.

Lądowanie spadochroniarza nie zostało pokazane ani podczas transmisji na żywo, ani w skrócie meczu umieszczonym na oficjalnym kanale Serie A w serwisie YouTube.

Lądowanie nie zostało pokazane w transmisji telewizyjnej

AFP

W niedzielę kibice w Sassuolo nie mogli narzekać na nudę. Oba zespoły stworzyły wiele groźnych sytuacji, a bramkarze siedem razy musieli wyciągać piłkę z siatki. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 2. minucie Lautaro Martínez, który po rzucie rożnym znalazł się z piłką w rogu pola karnego Sassuolo, przełożył piłkę na prawą nogę i mocnym strzałem skierował piłką w lewy róg bramki. Andrea Consigli nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Niedługo potem Argentyńczyk miał kolejną wyborną okazję. Z pierwszej piłki dogrywał Roberto Gagliardini, a Martínez wyprzedził obrońcę i był sam na sam z bramkarzem. Strzelił obok słupka, choć mógł podawać - akcję zamykał Nicolo Barella.

Gospodarze odpowiedzieli w 16. minucie. Po szybkiej akcji piłkę na 17. metrze otrzymał Domenico Berardi. Napastnik przyspieszył i wbiegł w pole karne, wyprzedzając obrońcę, po czym z ostrego kąta mocnym strzałem po ziemi umieścił piłkę przy dalekim słupku bramki Interu.

Gdy spadochroniarz lądował, piłkarze Sassuolo protestowali przeciw podyktowaniu rzutu karnego

AFP

O wyniku meczu w znacznej mierze zdecydowały wydarzenia z końca pierwszej połowy. W 39. minucie Stefan de Vrij podał do czekającego w polu karnym Romelu Lukaku, a reprezentant Belgii przepchnął obrońcę i z siedmiu metrów huknął nie do obrony. Kilka minut później w polu karnym faulowany był Martínez. Sędzia podyktował rzut karny, który - po przerwie spowodowanej lądowaniem spadochroniarza - na bramkę zamienił Lukaku.

Romelu Lukaku zdobył dla Interu dwa gole

AFP

W 70. minucie niepilnowany Barella otrzymał piłkę w polu karnym. Niefortunnie interweniował obrońca, który zamiast zablokować dogranie pomocnika Interu, ściął go wślizgiem z nóg. Arbiter bez wahania wskazał na 11. metr, a rzut karny wykorzystał Martínez.

Pewni zwycięstwa kibice Interu musieli do końca meczu drżeć o wynik, ponieważ piłkarze Sassuolo nie zamierzali składać broni. Już trzy minuty po stracie bramki strzelili gola. Szybką akcję lewym skrzydłem ze środka pola karnego precyzyjnie wykończył Filip Djuricić. Po strzale Serba Samir Handanović mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W 81. minucie Inter popełnił błąd w wyprowadzaniu piłki, po którym kibice obejrzeli jedną z piękniejszych akcji meczu. Na środku połowy gości futbolówkę dostał Jeremie Boga. Mógł podawać, ale zdecydował się na rajd. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ograł pięciu obrońców i pokonał Handanovicia. Kolejne ataki gospodarzy nie przyniosły już jednak rezultatu i podopieczni Antonio Contego dowieźli wynik do końca.

Zwyciężając w niedzielę, piłkarze Interu przełamali złą passę meczów z Sassuolo. Ostatni raz wygrali z tym klubem w grudniu 2016 r., od tego czasu notując cztery porażki i jeden remis.

W tabeli Serie A prowadzi Juventus (22 pkt.) przed Interem (21 pkt.). Czwarte miejsce zajmuje Napoli, które po dwóch golach Arkadiusza Milika pokonowało Veronę. W niedzielę bramkę dla Milanu w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Lecce zdobył Krzysztof Piątek.

Sassuolo - Inter Mediolan 3:4 (1:3)
Bramki: Berardi (16), Djuricić (74), Boga (81) - Martínez (2, 71-karny), Lukaku (38, 45-karny)

Pozostało 85% artykułu
2 / 3
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym